MEDYCYNA ESTETYCZNA
Medycyna estetyczna skoncentrowana jest na poprawie wyglądu oraz samopoczucia Klientów poprzez zastosowanie nieinwazyjnych i mało inwazyjnych procedur.
Łączy w sobie wiedzę z zakresu dermatologii, chirurgii plastycznej oraz kosmetologii, oferując szeroki wachlarz rozwiązań dostosowanych do indywidualnych potrzeb każdego Klienta.
W RAMACH MEDYCYNY ESTETYCZNEJ OFERUJEMY:
- Kwas hialuronowy
Modelowanie ust różnymi metodami w zależności od budowy anatomicznej i kształtu ust.
Modelowanie twarzy V w zależności od ubytków tkankowych i anatomicznej budowy.
- Kwas polimlekowy
- Osocze bogatopłytkowe i fibryna bogatopłytkowe Plasma
- Tropokolagen Guna
Rewitalizacja i zagęszczanie skóry, ujędrnianie i delikatna wolumetria twarzy, leczenie blizn, rozstępów oraz ran pourazowych.
- Stymulatory tkankowe w zależności od indywidualnych potrzeb i wskazań do zabiegu
- Botox
- Nici PDO i haczykowate
KWAS HIALURONOWY
Kwas hialuronowy jest najczęściej używaną substancją w medycynie regeneracyjnej i estetycznej. Wśród najczęściej wykonywanych zabiegów z jego zastosowaniem można wymienić:
- - korektę nosa (wypełnianie drobnych ubytków, nierówności, korektę czubka),
- - powiększanie i modelowanie ust na płasko,
- - powiększanie i ujędrnianie biustu,
- - wypełnianie zmarszczek,
- - modelowanie twarzy,
- - zabiegi rewitalizujące i nawilżające skórę.
Najpopularniejszym zastosowaniem kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej jest jednak wypełnianie zmarszczek – zarówno na twarzy, jak i na szyi, dekolcie czy grzbietach rąk. Zabieg, mimo drobnych nakłuć, jest bezbolesny, a efekty widoczne od razu. Skóra po podaniu kwasu hialuronowego staje się nawilżona, jędrna i napięta, a zmarszczki wygładzone. Kwas hialuronowy pozwala w trakcie jednej procedury zlikwidować defekty, które zaburzają estetykę wyglądu: likwiduje nierówności, asymetrię twarzy, wypełnia bruzdy nosowo-wargowe, tzw. lwią zmarszczkę między brwiami, a także dolinę łez, która powoduje, że twarz wydaje się smutna i zmęczona. Wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym daje wyraźne, ale jednocześnie naturalne rezultaty odmładzające – bez efektu sztucznej maski. Zabieg wypełniania zmarszczek można powtarzać.
TOKSYNA BOTULINOWA, CZYLI BOTOX
Zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej to najczęściej wybierana metoda odmładzania, która pozwala zlikwidować wyraźne już zmarszczki mimiczne oraz zapobiega powstawaniu nowych. Botoks umożliwia czasowe uzyskanie nowego świeżego wyglądu. Zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej pomoże uzyskać pozytywny wyraz twarzy, ukryć zmęczenie i stres. Warto wiedzieć, że toksyna botulinowa ma wiele zastosowań – nie tylko w kosmetologii czy medycynie estetycznej, ale także neurologii (leczenie migren, neuralgie, połowiczne porażenie twarzy), ortopedii, urologii (nietrzymanie moczu).
Wskazania:
- pionowe i poziome zmarszczki na czole,
- zmarszczki mimiczne.
Przeciwwskazania:
- problemy z układem sercowo-naczyniowym,
- uczulenie na albuminę ludzką,
- przewlekłe choroby autoimmunologiczne,
- uczulenie na którykolwiek ze składników botuliny,
- ciąża.
Przebieg
Zabieg trwa ok. 15 minut. Lekarz za pomocą cieniutkiej igły wstrzykuje toksynę botulinową w odpowiednie obszary twarzy (czoło, okolicę oczu). Osobom o małej tolerancji na ból, proponuje się zastosowanie znieczulającego żelu. Botoks czasowo blokuje działania mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczki.
Rekonwalescencja i efekt
W ciągu 1-2 tygodni mięśnie słabną, a nawet tymczasowo są sparaliżowane, dzięki czemu się rozluźniają, a zmarszczki wygładzają. Botulina wchłania się w ciągu 3-4 miesięcy, po tym czasie należy powtórzyć zabieg, bo zmarszczki powracają. Objawy takie jak ból w miejscu podania botoksu, stany zapalne, zaczerwienienia, zakażenie, obrzęk czy zasinienie zalicza się do powikłań o charakterze miejscowym. Bardzo ważne jest, by botoks wykonywany był przez lekarza specjalistę, a nie kosmetologa – konsekwencją złego ostrzyknięcia toksyną, np. pomiędzy brwiami, może być opadająca powieka. Tylko doświadczony lekarz jest w stanie precyzyjnie podać taki preparat.
MEZOTERAPIA
Mezoterapia igłowa jest jednym z najbardziej znanych zabiegów medycyny estetycznej. Polega na iniekcji (czyli nakłuciu i wstrzyknięciu za pomocą cieniutkiej igły) kwasu hialuronowego oraz substancji odżywczych, takich jak witaminy, aminokwasy, mikroelementy, peptydy, stymulatory tkankowe. Dzięki nakłuciu, czyli pokonaniu bariery naskórkowej, można uzyskać szybkie i wyraźnie widoczne efekty odżywienia i nawilżenia skóry od wewnątrz, a co za tym idzie – znaczne jej odmłodzenie.
W medycynie estetycznej do mezoterapii wykorzystuje się najczęściej gotowe preparaty, produkowane pod kątem likwidacji konkretnego problemu: wiotkości skóry, suchości, drobnych zmarszczek mimicznych czy nieregularnego owalu twarzy (wolumetria). To właśnie od rodzaju preparatu zależą efekty, jakie się osiągnie.
Istotą zabiegu mezoterapii jest wprowadzenie w głębsze warstwy skóry, odpowiednio dobrane preparaty, czyli koktajle na bazie kwasu hialuronowego wraz z witaminami i aminokwasami, mające zadziałać nawilżająco, regenerująco i odżywczo. Lekarz wykonuje serię nakłuć igłą, podczas których wstrzykuje odpowiednio dobrany preparat. Pełne efekty mezoterapii widoczne są po serii 3-6 zabiegów. Powinny odbywać się cyklicznie co 1-4 tygodnie, a dla podtrzymania efektu kuracji, raz na kilka miesięcy.
Rewitalizacja twarzy
To kompleksowa odnowa wyglądu, jakości i zdrowia skóry. To zaledwie jedna wizyta, podczas której połączonych jest kilka zabiegów medycyny estetycznej (m.in. mezoterapia igłowa czy toksyna botulinowa) z indywidualnie dobranymi preparatami, czyli koktajlami na bazie kwasu hialuronowego wraz z witaminami i aminokwasami, oraz specjalistyczną pielęgnacją kosmetologiczną dostosowaną indywidualnie do potrzeb danej skóry oraz wieku.
Efekty rewitalizacji są szybkie i spektakularne. Znikają zmarszczki i zmęczony wygląd, skóra jest wyraźnie gładsza, wyczuwalnie nawilżona, a owal twarzy harmonijnie wymodelowany. Twarz nabiera blasku i staje się zauważalnie młodsza. Dla wielu naszych Pacjentek to zabieg nr 1, jeśli chodzi o twarz.
Program rewitalizacji twarzy przeznaczony jest dla osób w każdym wieku. Może stanowić skuteczną profilaktykę anti-aging.
Przeciwskazania:
- - ciąża,
- - karmienie piersią,
- - choroby o podłożu autoimmunologicznym,
- - cukrzyca,
- - skłonność do powstawania blizn przerostowych,
- - stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik),
- - nadwrażliwość na kwas hialuronowy lub inne substancje zawarte w preparatach do mezoterapii.
Hialuronidaza – rozpuszczanie kwasu hialuronowego
Hialuronidaza jest enzymem rozkładającym kwas hialuronowy w skórze. W praktyce jest to świetne narzędzie do usunięcia niepożądanych efektów zabiegów wykorzystujących kwas hialuronowy.
- - Zabieg jest przeznaczony dla kobiet i mężczyzn
- - Częstotliwość zabiegów: co 6 tygodni
- - Zalecana ilość zabiegów: indywidulane ustalenia
- - Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu
- - Czas zabiegu: w zależności od miejsca od 60 minut
- - Cena: 850 zł
Hialuronidaza – czym jest i jak działa?
Hialuronidaza to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, a konkretnie podanie enzymu znanego ze swojej zdolności depolimeryzacji. W praktyce oznacza to po prostu rozkład cząsteczek kwasu hialuronowego, co jest niezbędnym narzędziem w medycynie estetycznej. Zastosowanie hialuronidazy pozwala na skorygowanie nadmiernych ilości podanego wypełniacza.
Jak wygląda zabieg hialuronidazy?
Podanie hialuronidazy występuje za pomocą cienkiej igły. Preparat podaje się w miejsce użycia nadmiernej ilości wypełniacza. Do wskazań do zabiegu zaliczyć można również wszelkiej maści obrzęki i grudki powstałe po zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego.
Hialuronidaza zostaje całkowicie wydalona z organizmu w ciągu tygodnia od zastosowania.
Efekty po podaniu hialuronidazy
Pierwszy zauważalny efekt występuje już po kilku minutach od wstrzyknięcia enzymu, jednak gdy pojawi się obrzęk – mogą być one ledwo zauważalne. Wszelkie obrzęki skóry szybko znikają i po niedługim czasie można cieszyć się efektami. Hialuronidaza utrzymuje swoje działanie do 72 godzin. Dopiero upłynięciu 72 godzin lekarz może ocenić efekty leczenia i podjąć decyzję o ewentualnym ponownym wstrzyknięciu preparatu.
Zabiegi hialuronidazy działają nawet w przypadku podania preparatów do kilku miesięcy po niewłaściwym wypełnieniu kwasem hialuronowym. Zastosowanie hialuronidazy pozwala na uzyskanie pięknego efektu i poprawę nawet najbardziej problematycznych iniekcji.
Przeciwwskazania
Lekarz przed zabiegiem przeprowadza próbę uczuleniową, i w przypadku wystąpienia jakichkolwiek powikłań wdroży inny rodzaj leczenia.
Należy uważać, by nie podawać hialuronidazy osobom uczulonym na jad owadów błonkoskrzydłych (pszczoły, osy), z uwagi na to, że może ona wywołać wstrząs. Hialuronidaza powinna być podawana tylko przez wykwalifikowanego lekarza.
Kolejnym przeciwwskazaniem mogą być owrzodzenia skóry lub uszkodzenia jej powierzchni w miejscu preferowanego podania hialuronidazy.
Pozostałe przeciwwskazania:
- - alergie występujące w przypadku podania preparatu,
- - choroby przewlekłe
- - choroby autoimmunologiczne,
- - ciąża i okres karmienia piersią,
- - infekcje w miejscu, w którym planowany jest zabieg,
- - choroba nowotworowa.
Wskazania
Głównym wskazaniem do wykonania zabiegu z użyciem hialuronidazy są powikłania po wcześniejszym podaniu kwasu hialuronowego. Podanie hialuronidazy pozwala szybko rozpuścić źle podany kwas hialuronowy i idealnie sprawdza się w leczeniu powikłań po zabiegu z zastosowaniem wypełniacza.
Zabieg z użyciem preparatu hialuronidazy zaleca się w przypadku:
- - niesatysfakcjonujących efektów pod względem estetycznym po zabiegu podania wypełniacza,
- - niewłaściwym dobraniu wypełniacza z kwasem hialuronowym,
- - grudek po zbyt płytkim podaniu kwasu hialuronowego,
- - anormalnych obrzęków po zabiegu,
- - wystąpieniu nietolerancji i powikłań po zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego,
- - wystąpieniu innego rodzaju powikłań.
Hialuronidazę można zastosować nawet bezpośrednio po zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego.